Çek otomobil üreticisi olan Skoda, Volkswagen grubu tarafından satın alındıktan sonra popülaritesini artırmış ve sektörde adını fazlasıyla duyurmuştur. Türkiye’de de fazlasıyla tercih edilen bir otomobil olması, Skoda marka araçların yedek parçalarına duyulan gereksinimi de doğal olarak artırmaktadır. İşte bu noktada tüm Skoda yedek parça seçenekleri ile güvenli satış gerçekleştiren Kale Otomotiv, sektörün bel kemiği konumundadır. Adana, Mersin ve Tarsus üzerindeki 4 şubeden yapılan fiziksel satışlara ek olarak, 40 ile de toptan bir şekilde yedek parçalar ulaştırılmaktadır.

Adana, Mersin ve Tarsus üzerinde yer alan 4 şube ile Skoda yedek parça gereksinimlerini karşılayan Kale Otomotiv, güvenilir hizmetleri ile orijinal yedek parçaları kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Aynı zamanda 40 ile dağıtım kanalları vasıtası ile toptan yedek parça dağıtımı sağlanmaktadır.

Fabia Yedek Parça

1.0 TSI 05 PS DSG motor tipine sahip Fabia, 3 silindirli olmakla beraber, şehir içi 100 Km/5.9 Lt, şehir dışı 100 Km/4.2 Lt yakıt tüketimi yapmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi ise 100 Km/4.8 Lt civarında seyretmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında, Skoda Fabia yedek parça taleplerine en hızlı şekilde karşılık verilmekte, tüm yedek parçalara anında ulaşım sağlanabilmektedir.

Octavia Yedek Parça

Yeni Octavia kasalarında; 1.0 TSI e-TEC 110 PS DSG ve 1.5 TSI e-TEC 150 PS DSG motor özellikleri dikkat çekmektedir. Her iki kasanın yakıt tüketimleri birbirine yakın olarak seyretmesine karşın, ilk kasanın ortalama yakıt tüketimi 100 Km/4.2 Lt iken, ikinci kasa 100 Km/4.6 Lt düzeyindedir. Bununla beraber Skoda Octavia yedek parça gruplarının tamamı satın alınabilir, satın alma sürecinde orijinallik, kalite ve fatura seçenekleri de tamamen göz önünde bulundurulur.

Kodiaq Yedek Parça

1.5 TSI 150 PS ACT DSG, 1.0 TSI SCR 200 PS DSG 4x4 ve 2.0 Bi-TDI 240 PS 4x4 DSG motor özelliklerine sahip 3 yeni kasa ön plandadır. Bu kasaların silindir sayısı 4 iken, maksimum hızları ise 202, 213 ve 225 olarak sıralanmaktadır. Akabinde Skoda Kodiaq yedek parça seçenekleri kapsamında tüm Kodiaq yedek parçalara orijinal bir şekilde ulaşılabilir, garantili olarak rahatlıkla satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Superb Yedek Parça

Yeni Superb kasalarda dikkat çeken 5 farklı motor özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri; 1.5 TSI 150 PS ACT ve 1.0 TDI SCR 200 PS DSG 4x4 olarak söylenebilir. Üstelik her iki kasanın silidir sayısı da 4’tür. Bunun yanında motor özellikleri çok farklı olsalar da, yakıt tüketimlerinde arada büyük farklar bulunmamaktadır. Skoda Superb yedek parça seçeneklerine de göz atıldığında, tüm Superb kasalarına ait yedek parçaların rahatlıkla satın alınabileceği bilinmelidir.

Rapid Yedek Parça

Spaceback kasasında 1.0 TSI DSG 110 PS benzinli bir motor bulunurken, maksimum hızın 194 km/h olduğu dikkat çekmektedir. Aynı zamanda ortalama yakıt tüketimi de 100 Km/4.8 olarak öne çıkmaktadır. Skoda Rapid yedek parça olanaklarına baktığımızda ise, tüm yedek parçalar orijinal ve faturalı olarak satışa sunulmuş durumdadır.